BELYSNING / Bordslampor / Bordslampor 13767241
*
nr 1376 7241
Bordslampor
ett par, Italien, keramik. Höjd: 73 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 18:26:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 13:34:14
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa italien italiensk italy keramik sydeuropa
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26
*
Bordslampor
nr 1376 7241
Bordslampor
ett par, Italien, keramik. Höjd: 73 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 13:34:14 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa italien italiensk italy keramik sydeuropa
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26